Seznam chovatelských svazů u nás

Měsíční archív: Únor 2013

Český svaz chovatelů

Český svaz chovatelů je českou celostátní společenskou organizací, která je vedena jako občanské dobrovolné sdružení. Pokud bychom se měli podívat do historie takových podobných organizací, tak bychom museli do roku 1930, kdy by v Praze založen Klub pěstitelů exotického ptactva.

Skutečným předchůdce současné organizace vznikl však až roku 1957, přičemž jeho název byl Československý svaz chovatelů drobného hospodářského zvířectva. Český svaz chovatelů se samozřejmě rozděluje do několik dalších kategorií, podle zvířat. Jedná se například o chování králíků, drůbeže,  holubů, exotického ptactva.

Dále drobných hlodavců, koček, kožešinových zvířat a tak podobně. Pokud byste si chtěli přečíst další informace o této organizaci, tak se můžete podívat na oficiální stránky této organizace. Stránky naleznete na internetové adrese cschdz.cz. Pokud se tedy podíváte na tyto stránky, tak v horní části stránek se nalézá hlavní menu, které je rozděleno do několika přehledných kategorií.

Naleznete zde samozřejmě informace o všech odborech a svazových organizacích, kde se nacházejí, seznam těchto organizací a tak podobně. Dále zde také naleznete informace o Celostátních a evropských výstavách, které se budou konat.

Zanedlouho se budou konat například Celostátní výstavy mladých králíků a mladé drůbeže a Celostátní výstava okrasného ptactva. Po levé straně internetových stránek naleznete další menu, kde se můžete dozvědět informace o poddružných organizacích českého svazu.

Vložil Chovatelské svazy | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Český svaz chovatelů poštovních holubů

Český svaz chovatelů poštovních holubů je organizací, která sdružuje všechny nadšence a příznivce chovu holubů po celé České republice a tak přilehlých státech.

Pokud si chcete přečíst nějaké základní informace o organizaci Český svaz chovatelů poštovních holubů, můžete se podívat například oficiálních internetové stránky této organizace. Stránky naleznete na internetové adrese postovniholub.cz.

Pokud se tedy podíváte na tyto oficiální internetové stránky, tak po levé straně naleznete hlavní menu, které je rozděleno na několik přehledných kategorií. Jedná se například o kategorii Adresář, kde naleznete všechny základní informace o této organizaci.

Dál také všechny kontakty na lidi, pracující v této organizaci a také na jednotlivé chovatele, kteří jsou v této organizaci registrováni. To se Vám může hodit například v těch případech, že naleznete nějakého vyčerpaného poštovního holuba. Nestává se to často, ale stát se to samozřejmě může. Příčin může být několik. Jedná se například o špatné počasí, celkově vyčerpání, poranění dravcem a tak podobně. Pokud takového vyčerpaného holuba naleznete, tak jej můžete například zanést k nejbližšímu chovateli holubu a ten už se o něj postará.

Vložil Chov užitných zvířat | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Svaz chovatelů ovcí a koz

Svaz chovatelů ovcí a koz  je občanskou organizací, jejíž hlavním úkolem je všestranně podporovat efektivní rozvoj chovu koz a ovcí a prosazovat oprávněný zájem členů ve vztahu k takovým institucím, jako jsou například Evropská unie, Česká republika a další samosprávné celky.

Členem této organizace se může stát opravdu každý, kdo souhlasí s jeho činností a jeho zaměřením a samozřejmě všichni kdo jsou příznivci nebo dokonce chovají ovce a kozy. Členem se mohou stát také jak právnické, tak fyzické osoby, a to jak z České republiky, tak také ze zahraničí. A jak se tedy stát členem organizace Svaz chovatelů ovcí a koz? Tento proces je velice jednoduchý. Zaplatíte členský příspěvek, vyplníte přihlášku a pošlete ji na adresu Svazu.

Adresu Svazu chovatelů ovcí a koz naleznete na oficiálních stránkách této organizace, které naleznete na internetové adrese schok.cz. Pokud se tedy podíváte na tyto oficiální stránky, tak po levé straně naleznete hlavní menu, které je rozděleno na několik přehledných kategorií.

Jedná se o kategorie, jako například Šlechtění, Plemenné hodnoty, Plemena koz, Plemena ovcí a tak podobně.

Vložil Chov hospodářských zvířat | Štítek , , , | Zanechat komentář