Seznam chovatelských svazů u nás

Měsíční archív: Srpen 2013

Klub chovatelů kníračů

Klubů chovatelů je po celé republice spousta. Výjimkou tak nemohou být ani knírači. Na internetových stránkách klubu chovatelů se můžete informovat nejen o výstavách, ale i například o tom, jak se správně starat o srst knírače, jak jej krmit nebo kdy začít s výcvikem. Pořídit si pejska, ať už je to jakékoli plemeno, není nikdy ani zdaleka jednoduché. A právě znalosti v rámci péče a povahy psa jsou jedno z nejdůležitějších, o čem byste se v první řadě měli informovat.

Knírač rozhodně není žádný pes, který by nejraději doma ležel v posteli. Má velmi rád pohyb a původně sloužil k tomu, aby lovil krysy nebo jiné drobné hlodavce.

Knírači mají velice jemné smyslové vnímání, a ač mají poměrně krátké nožičky, jejich běh je velmi rychlý. Knírač může být jak malý, střední tak i velký. Malý knírač se perfektně hodí zejména do bytu, ale co se týče toho velkého, měl by být pořizován hlavně do domu se zahradou, kde má dostatečný výběh.

Knírači se velmi rychle učí, ale během jejich výcviku je nutné, abyste dbali na velkou důslednost. Výcvik je mnohdy dokonce vhodné přenechat odborníkům na tyto plemena. Jinak je ale knírač poměrně nenáročným psem, který ale vyžaduje dostatek pozornosti.

Vložil Chovatelé domácích zvířat | Štítek , , , | Zanechat komentář

Český svaz chovatelů koček

I v České republice se najde svaz chovatelů koček. Jedná se o neoficiální název pro sdružení, které shromažďuje veškeré chovatele jak koček ušlechtilých tak i těch domácích. Sdružení chovatelů je schopno poradit v oblasti péče o kočku jak tu domácí, tak i tu, kterou běžně pouštíte do volné přírody. Ještě předtím, než si do své domácnosti pořídíte toto poměrně nenáročné zvířátko, měli byste vědět alespoň základní informace. A to nejen o tom, jak se o kočku starat, ale i jakou kočka může mít povahu.

Kočky jsou oblíbenými zvířaty a stále častěji si je pořizují ti, kdo nechtějí být doma sami. O kočkách je navíc velmi dobře známo, že jsou absolutně nenáročné na rozdíl od psů. Pokud jste příliš dlouho v práci nebo dokonce často cestujete a to jak pracovně, tak i rekreačně, pak vás doma může kočka vítat jakkoli ji necháte dlouho samotnou. Samozřejmě i v případě, že nebudete doma, musí mít kočka neustále přísun jídla a pití v dostatečném množství. Necháváte-li kočku dlouhou dobu samotnou, pak se nebojte pořídit jí k sobě druhou kočku. Užijí si i bez vaší přítomnosti dostatek zábavy a během vaší nepřítomnosti se rozhodně nebudou nudit.

Kočky v bytech rozhodně nejsou nešťastné kočky, jak se o nich často tvrdí. Právě naopak. Kočky jsou absolutně nenáročné na pohyb, na podmínky, ve kterých žijí a bohatě se spokojí i s menší pozorností.

Vložil Chovatelé domácích zvířat | Štítek , , , | Zanechat komentář

Klub chovatelů naháčů

Naháči jsou jedni z nejoblíbenějších psů zejména u rodičů a jejich dětí. A jak už ze samotného názvu psa plyne, jde o zvíře, které je zcela bez srsti. To mimo jiné značně svědčí všem, kdo mají alergii na zvířecí chlupy. Tvrzení, že naháč je jediný pes, na kterého nemůže být alergický nikdo, je ale velmi klamné. I na naháče můžete být alergičtí.

Nejznámějšími jsou peruánští naháči, jejichž hlavním rysem je právě úplná absence srsti a jakýchkoli chlupů na kůži. Jejich největší výhodou je, že si naháče v tomto případě můžete pořídit jak malého, velkého, tak i toho středního, který by se velikostně dal snadno přirovnat k bíglovi.

Povaha naháčů je tak akorát k dětem. Jsou velmi hodní, rychle se učí a navíc zaujmou každého už na první pohled svou hravostí. Naháči rozhodně nepatří mezi agresivní plemena.

Vždy pamatujte, že ani tyto plemena byť nemají chlupy, nemusí vyřešit vaše problémy s alergiemi. Trpíte-li silnými alergiemi, pak se ještě před pořízením dostatečně poraďte se svým lékařem. Během soužití naháče a alergika je vhodné, aby byly dodržovány určité podmínky. Jednou z těch nejdůležitějších je, aby pes nespal s alergikem v posteli, mnohdy se dokonce doporučuje i absence v pokoji, kde se spí.

Naháči velmi rádi spí se svým pánem v posteli, ale pokud to není možné, pak si snadno zvykne i na jiné prostředí.

Vložil Kluby chovatelů | Štítek , , , | Zanechat komentář